Van Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi

Van ve bölgesinde Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi eğitim, sınav ve belgelendirme hizmetleri vermekteyiz.

Van Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi

   Van  ve bölgesinde Emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi için uzaktan eğitim , sınav ve belgelendirme hizmetleri veriyoruz. Van   bölgesinde Emlak ofisiniz ver veya Emlak ofisi açmayı düşünüyorsanız ve Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi (Seviye 4) ve Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi (Seviye 5) ihtiyaçlarınız için size yardımcı olabiliriz.


    5 Haziran 2018 öncesi Myk belgeyi almış olanlar, yönetmelik öncesi aktif vergi levhası olanlar, yönetmelik öncesi herhangi bir oda kaydı olanlar kapsam dışında tutulmuştur. Şu anki düzenlemelere göre bu şartları sağlayanların herhangi bir belge alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Direk Van İl Ticaret Müdürlüğüne başvurup,  Van emlak ofisleri için yetki belgesi alabilirler. Eğer bu şartları taşımıyorsanız Van Emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi için yukarıdaki bilgi istek formu ile bize ulaşabilirsiniz.

Ancak 14 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğinde, eski yönetmelikte revize yapıldı. 


14 Ekim 2020 tarihinde yayımlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğine göre ; 5 Haziran 2018 tarihinden önce,  aktif Vergi Levhası olanlar ( taşınmaz ticaretine ilişkin faaliyet alanı olmalı), herhangi bir oda kaydı olanlar ve Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitim Belgesi olanlar '' Müktesap Hakka '' sahiptirler. Müktesap Hakka sahip olan kişiler, 31 Mart 2020 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir .31 mart 2020 tarihine kadar başvuru yapmazlarsa Müktesap Haklarından faydalanamazlar. Müktesap Hakka sahip olanlarda ; Mezuniyet şartı yoktur, Myk Belgesi Şartı yoktur, Ofisin m2 büyüklüğü şartı yoktur. Müktesap Hakka sahip olanlar Direk İl Ticaret Müdürlüğüne başvurup, ofisleri için yetki belgesi alabilirler.


5 Haziran 2018 tarihinden sonra ofis açmak isteyenlerde, ofis sahipleri için en az lise mezuniyeti şartı ve Mesleki Yeterlilik Belgesi şartı vardır.Van Emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi  almak için ne yapmanız gerekiyor.

1 - Hangi belgeye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Bu konuda bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Van Emlak danışmanlığı Myk sorumlumuz gerekli bilgilendirmeyi yapıcaktır.

2- Alacağınız belgeye karar verdikten sonra Van   danışmanımız sizden gerekli evrakları talep edicektir.
- Kimlik Fotokopisi
- Aday Bilgi Formu

3 - Kaydınız oluşturulduktan sonra Eğitim ve Sınav ödemenizi yapmalısınız, Ödemenizi yaptıktan sonra Uzaktan Eğitim panelimize girebilmeniz ve Van Emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi sınavına hazırlanabilmemiz için giriş bilgileriniz sizinle paylaşılacaktır.

4 - Uzaktan Eğitim sistemimizde sizler için hazırlanmış özel eğitim videoları ve slaytları bulunmaktadır. Bu içeriklerimiz den faydalanarak sınava kolayca hazırlanabilirsiniz.

5 - Sınav tarihi ve yeri sizinle Van Emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi sorumlumuz tarafından size uygun yer zaman da planlanarak sınava katılmanız sağlanacaktır.

6 - Sınavdan başarısız olursanız tekrar sınav planlaması yapılacaktır. Sınavlarda sadece kalınan bölümlerden tekrar sınava girilmektedir. Sınavda başarılı olursanız Van Emlak danışmanlığı Myk belgenizin hazırlanabilmesi için sizden belge ücreti talep edilecektir.

7 - Ve bu işlemlerin ardından belgeniz hazırlanarak tarafınıza teslim edilecektir.
Verilecek Belgeler 17UY0332-4 Emlak Danışmanı (Seviye 4) ve 17UY0333-5 Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) belgesi 5 yıl süreyle geçerlidir.

Hangi Belgeleri Alabilirsiniz

 Van Emlak Danışmanı Mesleki  Belgelendirme birimimizden alttaki belgeler için Eğitim, sınav ve belgelendirme hizmeti alabilirisiniz.

- 17UY0332-4  Emlak Danışmanı (Seviye 4)
- 17UY0333-5  Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5)
Ofis Çalışanları Seviye 4, Ofis sahipleri Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu vardır.

 Van   bölgesinde Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

- On sekiz yaşını doldurmuş olması,
- İflas etmemiş ve konkordato ilan etmemiş olması,
- Yönetmeliğin ilgili fıkrasındaki suçlardan hüküm giymemiş ya da ticaret ve sanat icrasından hükmen yasaklanmamış olması gerekmektedir.
- Yönetmelik Sonrası, ofis açmak isteyen ve başvurusunu yönetmelik sonrası yapan ofis sahipleri en az lise mezunu olmak zorundadır. Diplomalarını beyan etmeleri gerekmektedir. ( Yönetmelikteki Geçici Madde 1 hariç. )

Gerekli olan evraklar 
1. Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi.
2. Vergi Levhası.
3. Herhangi bir Oda Kaydı.
4. Emlak Ofisi sahibine ait en az lise diploması.
5. Meb Onaylı Emlak Danışmanı Belgesi    Van Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi firmaları hakkında detaylı bilgi almak ve size en yakın yer ve zamanda sınava girmek için hemen bizi arayabilirsiniz. 


    14 Ekim 2020 Tarihli Yönetmelik Değişiklikleri Video da yoktur. Bilginize !!!! İlgili Yönetmeliği okuyunuz ya da bizi arayınız .

  Van Seviye 4 Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Van Seviye 5 Sorumlu Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında detaylı bilgi için hemen bizi arayınız. İzmir  Emlak Myk Danışmanımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.Van Emlak Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi almak veya bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Van Emlak Danışmanı ve Sorumlu emlak danışmanlığı mesleki yeterlilik belgesi alarak sizde yasalara uygun bir şekilde Emlak danışmanlığı yapabilirsiniz. Emlak danışmanlığı MYK belgesi Van ve tüm Türkiyede belgelendirme hizmetleri vermekteyiz.

Belgelendirme ile ilgili sizi aramamızı ister misiniz?

ARA   WHATSAPP